Slovenija se vratila iz minus dva protiv Srbije, Haaland terorizirao Šveđane

Mihaela Bradovski • nedjelja, 12.06.2022.

U Ligi B Lige nacija bilo je posebno zanimljivo. Srbija je ispustila pobjedu u Sloveniji, a Norveška je u efikasnom dvoboju svladala Švedsku...

Slovenija i Srbija odigrale su dobru utakmicu u Stožicama, a domaćin je izvukao bod nakon što je zaostajao na poluvremenu 0:2.

Prvih 45 minuta u potpunosti su pripali Srbiji koja je bila bolja i to je naplatila golovima, ali ulazak Slovenije u drugi dio bio je odličan i domaćin se vrlo brzo vratio u susret.

Srbija je rano došla do vodstva, već u osmoj minuti Filip Mladenović je ubacio na drugu vratnicu gdje Andrija Živković dolazi ispred braniča i iz blizine šalje loptu u mrežu.

Slovenija je jako teško dolazila do prilika, a s druge strane Srbija je izgledala opasno sa svakim dolaskom prema naprijed. U 35. minuti povela je 2:0, odličan ubačaj Tadića i pogodak glavom Mitrovića.

Na odmoru su trojica Slovenaca ostala u svlačionici i to se pokazalo pogotkom. U 48. minuti novi igrač Andraž Šporar proigrao je Adama Gnezdu Čerina, a veznjak Rijeke zabija za smanjenje zaostatka.

Probudilo je to domaćina koji pet minuta kasnije dolazi do novog gola, ovaj put zabija Benjamin Šeško za konačnih 2:2.

Gnezda Čerin je odigrao cijelu utakmicu.

Dobra vijest za Sloveniju je poraz Švedske 3:2 u gostima kod Norveške čime Slovenci ostaju s dobrim šansama u igri za ostanak u Ligi B. Norveška je tom pobjedom napravila veliki korak prema prolasku u Ligu A.

Čovjek odluke još jednom je bio Erling Haaland koji je postigao dva pogotka i asistirao Alexanderu Sorlothu za treći.

Strijelci za Švedsku bili su Emil Forsberg i Viktor Gyokeres.