Čudo se nije dogodilo, mlada hrvatska reprezentacija ide u dodatne kvalifikacije

Branimir Korać • utorak, 14.06.2022.

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija ipak nije dočekala pomoć Azerbajdžana na kraju kvalifikacija. Norveška je 2:1 pobjedom izborila izravan plasman na Europsko prvenstvo, a Hrvatska ide u dodatne kvalifikacije...

Norveška je odradila posao u zadnjem kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo do 21 godine, svladala je Azerbajdžan s 2:1 i ide izravno na Euro.

Ova pobjeda donijela je Norveškoj prvo mjesto u skupini i Hrvatsku je pogurala na drugu poziciju. Bišćanovi izabranici ostali bi na vrhu da je Norveška ostala bez pobjede.

Nije bilo lako Norvežanima kod kojih se osjetila nervoza i tek su u zadnjih 15 minuta osigurali pobjedu.

Poveli su golom Jorgena Larsena u 54. minuti da bi Azerbajdžan izjednačio preko Ildara Alekperova.

Ipak u 77. minuti Erik Botheim donosi veliko slavlje Norveškoj.

Ždrijeb parova dodatnih kvalifikacija je 21. lipnja, a utakmice su na rasporedu u rujnu ove godine.