Jana Fett poražena u nastavljenom meču prvog kola turnira u Birminghamu

Branimir Korać • srijeda, 15.06.2022.

Jana Fett nije uspjela preskočiti prvu prepreku na WTA turniru u Birminghamu. Igrala je protiv Shuai Zheng, ali upisala je poraz...

Iako je jučer igrala jako dobro i da je meč nastavljen, tko zna, možda bi došla do pobjede, ali u nastavku koji je uslijedio danas Kineskinja Shuai Zhang ipak je bila bolja.

Fett je igrala jako dobro u kvalifikacijama te je izborila glavni turnir, činilo se kako bi mogla i do velike pobjede protiv 54. igračice svijeta, međutim Zhang je okrenula meč i otišla do pobjede.

Jana je dobila prvi set sa 7:5, u drugom je čvrsto držala svoj servis, a onda je meč prekinut-.

Nakon povratka na teren izgubila je servis i Zhang je uzela drugi set sa 6:3. U trećem setu Kineskinja je nastavila u istom ritmu i vrlo brzo došla je do breaka, a zatim je na kraju seta napravila još jedan s kojim je otišla do pobjede i drugog kola.