Liga prvaka, nokaut faza, polufinale, 18.06.2022, 15:15 h
Telekom Veszprem 35:37 Barlinek Industria Kielce
Barlinek Industria Kielce

Karačić s Kielceom u finalu Lige prvaka, Štrlek vrlo dobar u porazu Veszprema

Mihaela Bradovski • subota, 18.06.2022.

Prvi finalist rukometne Lige prvaka je Kielce koje je slavilo u polufinalu na završnom turniru u Kölnu protiv Veszprema s 37:35...

Odlično prvo polufinale Lige prvaka rukometaša otišlo je na stranu Kielcea koje je slavilo protiv Veszprema s 37:35. Bio je to ujedno i hrvatski dvoboj, na jedno strani vrlo dobri Igor Karačić, a na drugoj strani također vrlo dobri Manuel Štrlek. Iako je Štrlek bio posebno raspoložen, nije bilo dovoljno Veszpremu za pobjedu.

Mađari su u prvom poluvremenu izgledali bolje, imali su u najvećem dijelu prednost, vodili su i s tri gola prednosti u nekoliko navrata, međutim slika se u drugom dijelu promijenila.

Kielce je odmah u drugom poluvremenu uhvatilo priključak, a nakon crvenog kartona Blažu Blagotinšeku krenuo je pad Veszprema.

Kielce je napravilo seriju 4:0, povelo je 23:20, a ubrzo je dohvatilo i četiri gola viška.

Pokušavao je Veszprem uhvatiti priključak, u nekoliko navrata dolazio je na dva gola zaostatka, ali bliže od toga nije uspio. Kielce je igralo sjajno u napadu, vrlo pametno i kvalitetno te je imao odgovor na svaki pokušaj Veszprema.

Dvije minute prije kraja Gašper Marguč je s igračem više smanjio na 35:33, međutim obrana je loše reagirala, ostavila je potpuno samog Moryta na crti i kada je minutu prije kraja vratio na plus tri, bilo je jasno tko ide u finale.

Na kraju 37:35 za Kielce uz osam golova Moryta i pet Karačića. Kod Veszprema Rodrigo Corrales skupio je 13 obrana, osam golova zabio je Rasmus Lauge Schmidt, a sedam bez ijednog promašaja Štrlek.