Liga prvaka, nokaut faza, polufinale, 18.06.2022, 18:00 h
Kiel 30:34 Barcelona
Barcelona

Kiel nije izdržao, Barcelona s Cindrićem prošla u finale Lige prvaka

Mihaela Bradovski • subota, 18.06.2022.

Poznati su finalisti rukometne Lige prvaka. Nakon što je Kielce ranije stiglo do finala, tamo se pridružila Barcelona koja je u polufinalu bila bolja od Kiela...

Igor Karačić u finalu Lige prvaka na suprotnoj strani imat će Luku Cindrića. Barcelona je opravdala status favorita i izborila je prolaz nakon što je u drugom poluvremenu slomila otpor Kiela.

Bio bi to zasigurno drugačiji dvoboj da Kiel nije bio značajno oslabljen neigranjem ozlijeđenih Hendrika Pekelera i Sandera Sagosena, međutim bez njih nije bilo dovoljno širine i kvalitete za slomiti snažnu Barcelonu.

Kiel se dugo držao u utakmici, prvo poluvrijeme bilo je potpuno ravnopravno i otvoreno, tek 30 sekundi prije odlaska na odmor prvi put je jedna momčad došla do dva gola prednosti i to Barcelona kada je golom Mema povela 19:17 da bi Wiencek u zadnjim sekundama smanjio na 19:18 na odmoru.

Desetak minuta drugog poluvremena Kiel je bio u igri i zaostajao samo 22:23, ali onda Barcelona radi seriju 4:1 i odvaja se na četiri gola razlike.

Vrlo brzo bilo je i plus šest i Kiel je bio svjestan kako ne može dohvatiti finale. Do kraja susreta Barca je mirno privela posao kraju i izborila je nastup u finalu.

Perez de Vargas je susret okončao s 11 obrana, Aleix Gomez zabio je 12 golova, a Luka Cindrić dodao je tri.

Kod poraženih Patrick Wiencek zabio je sedam golova, Harald Reinkind šest, a Domagoj Duvnjak dodao je pet. Jako je nedostajao dobar dan Niklasa Landina koji je ostao nas šest obrana.