Liga prvaka, nokaut faza, finale, 19.06.2022, 18:00 h
Barlinek Industria Kielce 35:37 Barcelona
Barcelona

Barcelona obranila naslov prvaka, Kielce palo na sedmerce u Kölnu!

Branimir Korać • nedjelja, 19.06.2022.

Finalni dvoboj Lige prvaka rukometaša pripao je Barceloni koja je u dramatičnom dvoboju bila sretnija od Kielcea! Nakon 70 minuta rukometa pobjednika nije bilo i odluka je pala u raspucavanju sa sedam metara...

Barcelona je stigla do 11. titule prvaka Europe, u Kölnu je obranila naslov prvaka slaveći u dramatičnom dvoboju s ukupnih 37:35 protiv Kielcea. Mogli su Poljaci čak i do pobjede prije sedmeraca, ali nedostajalo je malo više mirnoće.

Barcelona je bolje krenula u utakmicu i u početnoj fazi kod nje se nije osjetila nervoza kao kod Kielcea. Poljaci su napravili neke netipične pogreške, bili su u grču i Barcelona se odvojila na tri gola prednosti.

Nije se dugo čekalo na stabilizaciju Poljaka, uspjeli su uhvatiti priključak pet minuta prije odlaska na odmor i golom Karaleka izjednačili su na 12:12.

Na odmoru je Barcelona ipak imala blagu prednost, golom ubojitog Aleixa Gomeza vodila je s tijesnih 15:14.

U drugom poluvremenu vodila se velika bitka. Momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, ali nitko nije imao više od gola prednosti. U zadnjoj minuti Barcelona je vodila 28:27 i imala napad, Mem je pucao pokraj gola i Kielce je imalo napad za produžetak. U zadnjim sekundama je on i realiziran, Kuleš je na crti pronašao samog Karaleka koji zabija za 28:28.

U produžecima se nastavila ista priča, ponovno nitko nije imao više od gola prednosti, a napad za pobjedu imalo je Kielce, odgovornost je preuzeo Dujšebaev, ali pucao je pokraj gola.

U raspucavanju samo jedan promašaj i to Alexa Dujšebaeva kojeg je pročitao Perez de Vargas i obranio njegov pokušaj.

Kod Barcelone Perez de Vargas imao je 12 obrana, a Aleix Gomez devet golova. Luka Cindrić nije bio među strijelcima.

Kod Kielcea Wolff je bio na 12 obrana, a Igor Karačić postigao je jedan gol. Po četiri su zabili Vujović, Moryto, oba Dujšebaeva i Karalek.