Ostali sportovi

Marjan odličan na dva G2 natjecanja u Sofiji i Zagrebu

Sportnet • četvrtak, 23.06.2022.

Borci i borkinje iz marjana nastavljaju skupljati odličja gdje god se pojave pa je tako boilo i u Zagrebu i Sofiji...

Nakon gotovo tri godine i pauze zbog pandemije koronavirusa u Zagrebu je održan Croatia open, turnir G2 kategorije koji se boduje za plasman na olimpijske igre i na kojem je nastupilo 750 sportaša iz 48 država i 230 klubova.

Natjecatelji Marjana bili su raspoloženi te su osvojili devet zlata, dva srebra i tri bronce kao i dva pehara za ekipni poredak. U seniorskoj konkurenciji Marjan je drugi iza reprezentacije Izraela dok je u juniorskom uzrastu Marjan uvjerljivo prvi ispred 135 klubova i reprezentacija.

Pojedinačno je najbolja seniorka Croatia opena Bruna Vuletić, a najbolja juniorka turnira Nika Karabatić.

3. AZERBAIJAN TEAM 27 BODOVA

Bugarska Sofija bila je domaćin European multi gamesa, natjecanja koje je pored G2 bodovanja za seniore ujedno bilo i kriterijsko natjecanje za ekstra kvote za europska prvenstva.

Članovi Marjana osvojili su četiri zlatna odličja, tri srebrna i jedno brončano, ali i izborili novih šest mjesta u hrvatskoj reprezentaciji na europskim smotrama.

Seniori Paško Božić, Ivana Duvančić i Josip Bilić Pavlinović plasirali su se na europsko prvenstvo do 21 godine kao i junior Leon Hrgota dok su nastup na europskom kadetskom prvenstvu izborile Lana Graovac i Maja Srhoj.