Hajduk dva puta vodio, ali HSV na kraju ipak ostao neporažen

Branimir Korać • srijeda, 29.06.2022.

U novoj pripremnoj utakmici u Austriji Hajduk je igrao protiv HSV-a i remizirao 2:2. U zanimljivom dvoboju dva puta je vodio, no nije na kraju i slavio.

Nakon dvoboja protiv Cluja, Hajduk je odradio još jednu ozbiljnu pripremnu utakmicu u Austriji, još jedan ugledan protivnik i još jednom Hajduk ostaje bez pobjede.

No to je u ovom trenutku najmanji problem, ono što je najbitnije je da Valdas Dambrauskas vidi na čemu treba raditi i kako njegovi igrači reagiraju protiv kvalitetnih protivnika.

HSV je prvi došao vrlo blizu pogotku kada je u 17. minuti opasni Glatzel dobrim udarcem pogodio gredu.

Hajduk je u 26. minuti stigao do vodstva, s lijeve strane prizemnu loptu u peterac poslao je Krovinović, loše je reagirao vratar Fernandes i Marko Livaja lakoćom pogađa praznu mrežu.

Vrlo brzo HSV je odgovorio, Glatzel je ovaj put bio sretniji nego u 17. minuti i pogodio je za 1:1 na odmoru.

U drugom dijelu Hajduk još jednom dolazi do vodstva, u 65. minuti Biuk je odlično proigrao Čubelića koji iz blizine zabija. Tu je zaspao Vušković koji je olako propustio loptu i nije spriječio ovo dodavanje.

Kako je susret odmicao, tako je i rastao pritisak HSV-a koji dolazi do poravnanja u 87. minuti kada je Vušković najviši u skoku nakon ubačaja, glavom je spustio loptu prema Yeboahu koji postavlja konačnih 2:2.