Salzburg svladao Olympiakos na pripremama, Šimić opet strijelac

Matej Kačan • subota, 02.07.2022.

Roko Šimić zasad igra sjajno na pripremama RB Salzburga pa je zabio već drugi gol u trećoj pripremnoj utakmici. Ovaj put bio je strijelac u slavlju nad Olympiakosom...

Mladi hrvatski napadač Roko Šimić na pripremama je prve ekipe RB Salzburga, a čini se da bi se mogao nametnuti u napadu nakon sjajne sezone u juniorskoj ekipi i u Lieferingu.

Šimić je nastupio u već trećoj pripremnoj utakmici i zabio je drugi pogodak. Nakon gola CSKA Sofiji, Šimić je dobio svih 90 minuta u pobjedi nad Olympiakosom i zabio je prvi pogodak u preokretu.

Poveli su Grci u 14. minuti preko El Arabija, dok je Šimić izjednačio osam minuta kasnije. Do poluvremena je preokrenuo Kameri, a konačnih 3:1 postavio je Fernando.

Drugi hrvatski mladi reprezentativac Luka Sučić započeo je susret na klupi, ali ušao je u igru u drugom poluvremenu.