Istra 1961 kasnim pogotkom slomila Opatiju

Matej Kačan • ponedjeljak, 04.07.2022.

Nogometaši Istre 1961 u prijateljskom su susretu u sklopu priprema za novu sezonu svladali momčad Opatije na domaćem terenu kasnim golom Brazilca Moure...

Jedini domaći pripremni susret uoči nove sezone u Puli odigrali su nogometaši Istre 1961. Oni su dočekali dosadšnjeg drugoligaša, a novopečenog člana Druge NL, odnosno trećeg razreda, ekipu Opatije.

Slavila je Istra s 1:0, kasnim pogotkom Brazilca Moure u 89. minuti nakon mnošta propušetnih prilika i zicera, a čak i tri pogođena okvira gola. U posljednjih 20 minuta Gonzalo Garcia dao je priliku mlađim igračima koji su iskoristili svježinu i došli do pobjede.

Za Istru su igrali Majkić (od 46. Collao), Hujber, Perković, Galilea, Marin, Mlinar, Maurić (od 46. Duvnjak), Blagojević, Kapitanović, Barišić, Mišković, a od 71. minute su ušli: Moura, Navarro, Kopljar, Diagne, Travaglia, Žgomba, Vujnović, Bradarić, Cukon.

Kod Opatije nastupili su Šušak, B. Bogolin, Marshall, Gavrić, Kukoč, Jugović, Arsenijević, Klapan, Januzović, Pejanović, Jurković, a još su igrali: Ćorić, Grbac, Glavaš, Macan, V. Bogolin, Kašiković, Lagundžija, Strahija, Kavčić.