Dinamo u generalnoj probi za Hajduk napunio mrežu Arsenala

Branimir Korać • srijeda, 06.07.2022.

U posljednjoj provjeri prije SuperSport Superkupa na Maksimiru protiv Hajduka, Dinamo je odigrao prijateljsku utakmicu protiv Arsenala iz Tivta i slavio s 5:1...

Novi crnogorski prvoligaš Arsenal iz Tivta nije se dobro proveo u Zagrebu protiv Dinama. Modri su glatko slavili s 5:1 uz posebno dobru igru u drugom poluvremenu.

U prvom dijelu Dinamo je dominirao, a do prvog pogotka stigao je u 34. minuti kada je Menalo proigrao Oršića, a on lako pogodio.

Međutim vrlo brzo je Arsenal uzvratio, Petar Bočkaj je pogriješio, a Montenegro pogodio za poravnanje.

U drugom dijelu Dinamo je podignuo ritam i bio bolji. Prvo je Rukavina u 49. minuti izborio kazneni udarac koji je Ivanušec pretvorio u pogodak, a desetak minuta kasnije Tolić je zatresao vratnicu.

Još jednom su Modri naciljali vratnicu iz obećavajuće akcije, ali ovaj put sreća nije bila na strani Denija Jurića.

U zadnjih deset minuta ipak tri pogotka Dinama za konačnih 5:1, a zabijali su Robert Ljubičić, Dario Špikić i Deni Jurić.