Vodeni sportovi

Sestre Jurković pete u dvojcu u jakom društvu u Luzernu

HINA, Mihaela Bradovski • nedjelja, 10.07.2022.

Sestre Jurković, Ivana i Josipa, zauzele su peto mjesto u finalnoj utrci dvojca bez kormilara na Svjetskom veslačkom kupu kojem je domaćin švicarski Luzern.

Hrvatske natjecateljice su ostvarile rezultat 7:11.92, što je bilo za sekundu i pol bolje vrijeme od onoga kojeg su upisale u kvalifikacijama.

Ivana i Josipa Jurković dobro su otvorile utrku te su na prvom prolazu, na 500 metara, bile na trećem mjestu. Potom su pale na četvrto i do kraja vodile borbu s Čehinjama koje su ipak završile kao četvrte, dok se hrvatska posada morala zadovoljiti petom pozicijom. Iza sestara Jurković plasirale su se tek Kanađanke.

Pobijedile su veslačice Novog Zelanda, Prendergast i Williams, s vremenom 6:56.51, dok su ispod sedam minuta još odveslale Rumunjke Vrinceanu i Tilvescu (6:56.62) koje su do kraja vodile dramatičnu borbu s Novozelanđankama za pobjedu. Treće su bile Britanke (7:00.76), a četvrte Čehinje (7:09.74).

U nastavku dana će u finalnoj utrci dvojca na pariće nastupiti Martin i Valent Sinković. Utrka počinje u 14.01 sati.