Mladi hrvatski rukometaši poraženi od Švedske i ispadaju iz borbe za odličja

Branimir Korać • nedjelja, 10.07.2022.

Mlada hrvatska rukometna reprezentacija do 20 godina upisala je poraz od Švedske s 27:24 i tako neće vidjeti Glavnu rundu Europskog prvenstva...

Izabranici Igor Vorija drugim porazom u skupini ostali su bez mjesta u Glavnoj rundi, završili su na trećem mjestu u grupi te u najboljem slučaju mogu završiti na devetom mjestu.

U prvom kolu upisan je poraz od Francuske, zatim je svladana Crna Gora da bi u trećem kolu bolja bila i Švedska te tako Francuzi i Šveđani prolaze dalje i ostaju u borbi za odličja.

U susretu protiv Švedske vratari su na obje strane bili vrlo raspoloženi. Oscar Sävinger skupio je 18 obrana, standardno dobri Dominik Kuzmanović 16, a Švedska je vrlo rano usmjerila utakmicu na svoj mlin i mirno je privela kraju.

Krenulo je vodstvom Švedske 6:0, u osmoj minuti Hrvatska je došla do prvog pogotka preko Mateja Svržnjaka, u nastavku je malo smanjila zaostatak, ali nije pokazala da se može potpuno vratiti u susret.

Patrik Hršak postigao je osam golova, a Marin Božičević sedam. Kod Švedske šest golova postigao je Felix Möller.