Ćorić se na terene vratio porazom od Rumunja na Challengeru

Matej Kačan • ponedjeljak, 11.07.2022.

Hrvatski tenisač Borna Ćorić nakon pauze zbog nove ozljede vratio se porazom na Challengeru u Rumunjskoj gdje ga je svladao talentirani domaći predstavnik...

Nakon što je zbog nove ozljede morao otkazati nastup na Wimbledonu, Borna Ćorić vratio se na terene na Challengeru u Iasiju gdje je ispao odmah u prvom kolu.

Ćorić je igrao protiv domaćeg predstavnika Nicholasa Davida Ionela, Rumunja koji je dobio pozivnicu za turnir jer je tek krenuo s karijerom i tek je 311. mjestu na ATP ljestvici. No, Rumunj je slavio u dva seta.

Talentirani 19-godišnji Ionel uzeo je prvi set sa 6:4 iskoristivši jedinu break loptu u prvom setu za 4:3, a problemi s Borninim servisom nastavili su se i pogoršali u drugom setu.

Prvo je morao spasiti 15:40 pri 1:1, ali nije uspio spasiti sljedeća dva servisa pa Rumunj lako slavi sa 6:2.