Petra Martić bez većih problema svladala 54. igračicu svijeta u prvom kolu u Švicarskoj

Mihaela Bradovski • utorak, 12.07.2022.

Petra Martić prenijela je dobru formu iz Wimbledona i na turnir u Lausannei gdje je u prvom kolu rutinski slavila protiv Španjolke Nurije Parrizas-Diaz...

Španjolska zemljašica Nuria Parrizas-Diaz nije stvorila ozbiljnije probleme Petri Martić na startu turnira u Lausannei.

Petra je do pobjede došla izgubivši u svakom setu tek po dva gema i nije dopustila previše šanse Španjolki koja je u oba seta dobro krenula pa stala.

U prvom setu Martić je nakon 2:2 nanizala četiri gema, odlično je napadala servis Parrizas-Diaz koja je uhvatila tek 39 posto poena nakon što je ubacila prvi servis.

U drugom setu slična slika, samo što je ovaj put Petra nanizala pet uzastopnih gemova i potpuno dominirala setom.

U drugom kolu igrat će protiv Ruskinje Erike Andreeve s kojom se još nije susretala.