Vodeni sportovi

Tri medalje sa SP za hrvatske plivače perajama

HINA, Matej Kačan • nedjelja, 24.07.2022.

Hrvatski plivači polučili su sjajan uspjeh te su osvojili tri medalje na Svjetskom prvenstvu u plivanju perajama koje je održano u kolumbijskom Caliju...

Na SP-u je nastupilo više od 220 plivača iz 28 zemalja među kojima i šestero hrvatskih predstavnika, Dora Bassi, Noa Marija Sertić, Barbara Pustahija, Filip Strikinac, Jakov Đurić i Vid Stipković, a voditelj reprezentacije bio je Marko Đurić.

Najbolje rezultate ostvario je Filip Strikanac koji je osvojio dvije medalje, zlato i srebro. Strikanac je pobijedio na 50 m surface s rezultatom 15.18 sekundi što je novi državni rekord. Srebro je osvojio Kolumbijac Mauricio Fernandez Castillo s 15.33, dok je broncu osvojio Nijemac Max Poschart s rezultatom 15.34.

Filip je osvojio i srebro na 100 m surface rezultatom 34.82. Pobijedio je Nijemc Poschart (34.09), dok je bronca pripala njemačkom plivaču Justusu Morstedtu s vremenom 34.95.

Medalju i to brončanu je osvojila i Dora Bassi na 200 m s vremenom 1:31.32. Pobijedila je Kineskinja Chuan Xu Yi (1:29.52) ispred Ukrajinke Sofije Hrečko (1:30.29).

Hrvatska je s jednim zlatom, srebrom i broncom zauzela osmo mjesto na ljestvici osvajača. Najuspješniji su bili Mađari s devet zlata i ukupno 17 medalja.