Casper Ruud preokretom do treće ovosezonske i devete titule u karijeri

Branimir Korać • nedjelja, 24.07.2022.

Casper Ruud pobjednik je ATP turnira u Gstaadu. Ruud je u finalu u tri seta bio bolji od Mattea Berrettinija...

Talijan Matteo Berrettini nije bio daleko od osvajanja titule na ATP turniru u Gstaadu. Međutim Casper Ruud ipak je bio uspješniji i preokretom stigao do pobjede.

Ruud je bio vrlo uvjerljiv do finala, nije izgubio niti set, a onda je pokleknuo u prvom setu protiv Berrettinija koji ga je odigrao jako dobro.

Nakon što je dobio prvi set sa 6:4, Berrettini je mogao dobiti i drugi set te zaključiti priču, imao je u trećem gemu 15:40, kod 4:4 još jednu break loptu, ali Ruud se izvukao i naknadno u tie-breaku uzeo set.

U trećem setu Norvežanin je narastao, a Berrettini imao sve više problema i Ruud je slavio u tri seta.

Ovo mu je treća titula ove sezone nakon slavlja u Buenos Airesu i Ženevi, a u Gstaadu je obranio titulu koju je osvojio prošle godine protiv Huga Gastona.