Petra Martić odlično krenula, ali ipak izgubila u četvrtfinalu u Varšavi

Branimir Korać • petak, 29.07.2022.

Petra Martić nije uspjela izboriti polufinale turnira u Varšavi. U četvrtfinalu je zaustavljena porazom u tri seta od Ukrajinke Baindl...

Petra Martić ipak neće igrati u polufinalu turnira u Varšavi. Imala je dobru priliku, odlično je ušla u četvrtfinalni meč protiv Ukrajinke Katerine Baindl, ali nije zadržala tako visoku razinu igre.

Martić je potpuno dominirala u prvom setu, uzela ga je sa 6:1, a jedini gem izgubila je na svom servisu kada je već vodila s 3:0 uz dupli break.

Međutim kasnije su krenuli problemi. U drugi set ušla je s 2:0, međutim onda se budi i Baindl te do kraja drugog seta uzima šest od sedam gemova.

U odlučujućem trećem setu odluka je pala na samom kraju, tu je Martić kod 5:4 izgubila servis i ujedno i meč.

Bio je to njihov drugi međusobni dvoboj i prvi nakon 2015. godine kada je Baindl bila bolja i u Taškentu.