DFB Pokal: Niželigaši izbacili Bayer i Köln, Vuškoviću 120 minuta

Matej Kačan • subota, 30.07.2022.

Dva poprilična iznenađenja ponudilo je prvo kolo DFB Pokala u vidu ispadanja bundesligaša Kölna i Bayera, a imali smo i nastup mladog hrvatskog stopera...

Najveće iznenađenje starta natjecanja u DFB Pokalu, natjecanju u njemačkom kupu stiglo je u Elversbergu gdje je lokalni trećeligaš izbacio iz natjecanja jaki Bayer Leverkusen.

Dosta opušteno je njemački velikan ušao u susret, domaćin je to prihvatio pa smo već u prvih 37 minuta dobili pet pogodaka. Triput je domaćin poveo, preko Rochelta, Koffija, Schnellbachera u drugoj, 17. i 37. minuti, a Leverkusen je izjednačavao preko Hložeka u petoj i Ranguiza u 30. minuti.

U drugom dijelu pogodaka nije bilo do 74. minute pa je Coonrad povećao na šokantnih 4:2, a do kraja je samo Patrick Schick smanjio na 4:3.

Rano je završio svoj nastup i Köln koji je gostovao kod drugoligaša Regensburga. Odmah je član 2. Bundeslige poveo s 2:0 u prvom dijelu preko Albersa i Owusua, ali uslijedilo je uozbiljenje gostiju.

Uth u 28. i Ljubičić u 63. donijeli su izjednačenje, no pogodaka do kraja nije bilo. Pristupilo se zato jedanaestercima gdje su za Köln promašila dvojica, a za Regensburg jedan nogometaš pa drugoligaš ide dalje.

Teškom mukom protiv trećeligaša je do drugog kola morao HSV Marija Vuškovića. Hrvatski je stoper odigrao 120 minuta u susretu u kojem je SpVgg Bayreuth poveo u 16. minuti, a Hamburg izjednačio tek pred kraj, u 83. minuti preko Konigsdorffera.

U produžetku je isti igrač dao još jedan gol, jedan je dodao i Schonlau pa je sve riješeno prije neugodnog raspucavanja.