Mlade hrvatske rukometašice u susretu s 90 golova svladale Indiju

Mihaela Bradovski • nedjelja, 31.07.2022.

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija stigla je do prve pobjede na Svjetskom prvenstvu do 18 godina, svladala je Indiju s visokih 54:36...

Nakon poraza od Egipta na startu Svjetskog prvenstva, hrvatske rukometašice bile su bolje od Indije s 54:36 u potpuno neobičnom dvoboju s čak 90 golova.

Bio je to susret s puno pogrešaka, Indijke su imale čak 25 tehničkih pogrešaka, Hrvatska je to kaznila s čak 14 kontranapada i na kraju visokom pobjedom.

S napadačke strane svakako razlog za zadovoljstvo kod izbornika Smiljanca, ali nikako ne može biti zadovoljan s fazom obrane s obzirom da su Indijke postigle čak 36 golova.

Susret nije ponudio nikakvu neizvjesnost, Hrvatska je već u 21. minuti došla do dvoznamenkaste razlike i u nastavku susreta još je dodatno povećavala prednost.

U hrvatskom sastavu deset golova postigla je Magali Lujić, a osam Kala Kosovac. Kod Indije najviše problema stvarala je Jassi koja je postigla 12 golova.

U trećem kolu Hrvatska igra protiv Kazahstana kojeg će morati svladati ako želi ostati u borbi za odličje.