SuperSport Hrvatska nogometna liga, 3. kolo, 31.07.2022, 18:55 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Mario Zebec, Luka Pušić, Mile Varivoda

Još jedan blijedi nastup Osijeka, Slaven Belupo bliži pobjedi u Gradskom vrtu

Mihaela Bradovski • nedjelja, 31.07.2022.

Osijek definitivno trese kriza, niti protiv Slaven Belupa nije napravio ništa posebno i nije zaslužio pobjedu. Koprivničanci su bili čak i bliži punom plijenu...

Ništa novo nismo vidjeli od Osijeka. Novi nastup u kojem bi trebao dominirati, a to nije bio slučaj, Slaven Belupo je čak bio i opasniji protivnik, pogodio je gredu i imao neke jako dobre situacije.

Osječani su bili u grču, nisu izgledali dobro iako se ne može reći kako se nisu borili. Očito je da su potpuno izgubili samopouzdanje i neće biti jednostavno vratiti se na pravi put.

Upravo Osijek imao je prvu veliku priliku i upitno je kako bi susret izgledao da su to Osječani realizirali. U 14. minuti Mierez je dao povratnu loptu za potpuno samog Fiolića koji puca sa 7-8 metara, ali Marković sjajno reagira i brani taj njegov pokušaj.

Slaven Belupo je u prvom dijelu uglavnom bio koncentriran na obranu, čuvanje svoje mreže, ali ipak je u završnici prvog dijela opasno zaprijetio kada je Caimacov ubacio, a pokušaj glavom Crnca obranio je Ivušić.

Osjetili su Koprivničanci da mogu igrati i sasvim drugačije otvorili su drugo poluvrijeme.

Caimacov je u 48. minuti lakoćom ostavio iza sebe čuvare u sredini terena, pronašao Crnca koji ostavlja loptu za Kvržića, a on sjajnim udarcem trese gredu, lopta se ponovno odbila do Kvržića, a novim sjajnim udarcem tjera Ivušića na odličnu reakciju. Nakon kornera opasno je glavom pucao Božić, ali ostaje 0:0.

U 66. minuti dobru priliku imao je i Talys, Bosec je ubacio s desne strane, a Talys je opalio iz prve s 13-14 metara, ali malo preko gola.

Osijek je u drugom dijelu najbliže pogotku bio kada je Beljo pucao glavom, a Tepšić u zadnji trenutak postavio nogu i spriječio pogodak.

Na drugoj strani još je jednom vrlo opasno bilo kada je Žuljević pobjegao obrani i došao pred Ivušića, gađao suprotni kut, ali malo pokraj vratnice.

Slaven Belupo je u najmanju ruku zaslužio bod, a Osječani imaju sto briga i moraju se čim prije probuditi.