PSG u Tel Avivu do prvog trofeja pod Galtierovim vodstvom

Branimir Korać, HINA • nedjelja, 31.07.2022.

Nikakvog iznenađenja u Tel Avivu nije bilo. PSG je upisao uvjerljivu pobjedu protiv Nantesa kojeg je svladao s visokih 4:0...

Nogometaši Paris Saint Germaina pobjednici su francuskog Superkupa nakon što su u Tel Avivu pobijedili Nantes s 4:0.

Za francuski "Trophee des Champions" borili su se prvak PSG i pobjednik Kupa Nantesa, a Parižani su rutinski stigli do pobjede.

PSG je poveo u 22. minuti golom Lionela Messija, na 2:0 je povisio Neymar iz slobodnog udarca na kraju prvog poluvremena, Sergio Ramos je pogodio za 3:0 u 57. minuti, a konačan rezultat utakmice je u 82. minuti postavio Neymar iz jedanaesterca.

Nantes je od 81. minute igrao bez isključenog Jean-Charlesa Castelletta.

Parižanima je to 11. trofej pobjednika Superkupa pri čemu deveti u posljednjih deset izdanja. Ujedno i prvi trofej pod vodstvom novog stratega Christophea Galtiera, koji je naslijedio Mauricija Pochettina.