Hrvatski vitez do prednosti nakon prvog susreta kvalifikacija za Drugu NL

Mihaela Bradovski • srijeda, 03.08.2022.

Odigran je prvi susret dodatnih kvalifikacija za popunu Druge NL, Hrvatski vitez je u Posedarju s 2:1 bio bolji od Trnja...

Odustajanjem Intera od natjecanja u Prvoj NL, nastala je nova pomutnja pa je tako Croatia Zmijavci uskočila na njegovo mjesto, a na njeno u Drugoj NL doći će Hrvatski vitez Posedarje ili Trnje.

Prvi dvoboj odigran je u Posedarju gdje je domaćin odnio pobjedu 2:1 i na uzvrat u Zagreb nosi kakvu-takvu prednost.

Već u četvrtoj minuti HV je poveo nespretnom reakcijom Marića u kaznenom prostoru kada je skrenuo loptu u svoju mrežu.

Sve do završnice prvog poluvremena nije bilo novih pogodaka, a onda Begonja asistira Kralju koji zabija za 2:0.

U nastavku susreta Trnje je uspjelo smanjiti na konačnih 2:1 nakon pogreške domaće obrane, a mrežu Pinčića zatresao je Bibić.

Tako sve ostaje otvoreno uoči uzvrata koji je na rasporedu već za vikend u Zagrebu.