Premier liga, 1. kolo, 06.08.2022, 13:30 h
Fulham 2:2 Liverpool
Liverpool

Sjajan povratak Fulhama u Premier ligu, na krilima Mitrovića do boda protiv Liverpoola

Branimir Korać • subota, 06.08.2022.

U drugom susretu prvog kola Premier lige Fulham i Liverpool remizirali su 2:2. Dvostruki strijelac za Fulham bio je Aleksandar Mitrović, ali Liverpool se dva puta vraćao iz minusa...

Veliki povratak Fulhama i elitno društvo i to vrlo dobrim nastupom protiv Liverpoola na Craven Cottageu. Na kraju mogu domaćini i žaliti, dva puta su vodili, ali Liverpool se oba puta vratio i izborio remi 2:2.

Od početka je bilo jasno kako Liverpool ovdje neće imati lagan posao. Fulham je dobro stajao na travnjaku i nije dopuštao gostima da dođu do kvalitetnijih prilika.

U 32. minuti Londončani su čak i poveli. Dobro ubačena lopta u kazneni prostor i odličan skok Aleksandra Mitrovića koji glavom zabija za vodstvo.

Do odlaska na odmor zaprijetio je i Liverpool i to preko Luisa Diaza čiji je pokušaj zaustavila vratnica.

U drugom dijelu Fulham je nastavio s dobrom igrom i preko Kebana bio vrlo blizu da dođe do povećanja vodstva, a kada nije on zabio, zabio je nedugo zatim Darwin Nunez.

Poravnanje je bilo znak Liverpoolu da krene još jače prema naprijed i pokuša doći do preokreta, ali vrlo brzo se ponovno našao u zaostatku.

U 71. minuti Van Dijk griješi i ruši Mitrovića, dosuđen je kazneni udarac koji Mitrović pretvara u pogodak.

Liverpool je ipak izbjegao poraz, u 80. minuti Mohamed Salah pogađa za 2:2, a mogao je i do pobjede. U sudačkoj nadoknadi Jordan Henderson pogodio je gredu.