Kovač krenuo remijem, Kramarić asistirao u glatkom porazu Hoffenheima u Mönchengladbachu

Branimir Korać • subota, 06.08.2022.

Odigrano je još pet susreta prvog kola njemačkog prvenstva, Andrej Kramarić već se upisao među asistente, ali njegov Hoffenheim svejedno je poražen u gostima kod Borussije Mönchengladbach...

Start iz snova u novu sezonu imali su igrači Freiburga koji su odradili fantastično drugo poluvrijeme u gostima kod Augsburga i slavili s 4:0. Na poluvremenu je bilo 0:0, ali onda su gosti u nastavku apsolutno dominirali i visoko slavili.

Već u 48. minuti bilo je 2:0 golovima Gregoritscha i Grifa, a nastavili su gosti zabijati preko Gintera i Doana za konačnih 4:0.

Hertha je krenula s dvojicom Hrvata u prvih 11 u gostima kod Union Berlina te je upisala poraz 3:1. Dominacija domaćina i u konačnici zaslužena pobjeda.

Siebatcheu, Becker i Knoche bili su strijelci, a Lukebakio je u 85. minuti samo postavio konačnih 3:1. Filip Uremović odigrao je cijelu utakmicu, a Ivan Šunjić do 80. minute kada ga je zamijenio Darida.

Niko Kovač krenuo je remijem kod kuće protiv Werdera, momčad iz Bremena imala je vodstvo, ali Wolfsburg se spasio golom u završnici.

Poveo je Wolfsburg golom Nmeche u 11. minuti, ali gosti su ni 15 minuta kasnije već imali vodstvo golovima Fullkruga i Bittencourta. U 84. minuti Guilavogui je ipak spasio bod domaćinu. Josip Brekalo igrao je do 56. minute, a Bartol Franjić ostao je na klupi.

Startni poraz upisao je Hoffenheim kojem su vrlo brzo poremećeni svi planovi. Naime u 19. minuti Posch je već zaradio drugi žuti karton i morao je napustiti igru. Unatoč tome u 25. minuti gosti su poveli, Andrej Kramarić je krasno asistirao Skovu koji zabija za 1:0.

Nastavak susreta u potpunosti je pripao domaćinu koji radi preokret golovima Bensebainija, Thurama i Elvedija.

Mainz je u gostima slavio 2:1 kod Bochuma uz dva gola Onisiwa.