Kyrgios nakon Wimbledona izborio drugo finale u nizu, Nishioka iznenadio Rubljova

Matej Kačan • nedjelja, 07.08.2022.

Australac Nick Kyrgios nije izgubio dobru formu s Wimbledona pa je na prvom pojedinačnom turniru nakon finala izborio novi završni meč, ovaj put u Washingtonu...

U svom prvom pojedinačnom nastupu nakon što je izgubio finale Wimbledona, australski tenisač Nick Kyrgios stigao je do novog finala. Australac je u Washingtonu u polufinalu svladao Mikaela Ymera u dva seta.

Šveđanin je pružio jako dobar otpor u prvom setu gdje nije dopuštao break lopte i u trinaestoj igri stigao je do 4:4, ali potom gubi servis i Kyrgios lakoćom brani svoj za 7:4 i prvi set. U drugom je ipak jedini break za 5:3 bio dovoljan Australcu za novi set i plasman u finale.

Tamo će igrati protiv 96. na svijetu, Japanca Yoshihita Nishioke koji je iznenadio prvog nositelja. Andrej Rubljov stigao je kao prvi favorit u Washington, ali morao je potpisati poraz u dva seta.

Nakon sat i 20 minuta tenisa Japancu je za prvi set bio dovoljan jedan break, dok je u drugom okrenuo dobar početak Rusa s 2:0 te je uzeo meč sa 6:4.