[VIDEO] Krasna asistencija Olma u remiju Leipziga u Stuttgartu

Branimir Korać • nedjelja, 07.08.2022.

Odigrana su još dva susreta prvog kola Bundeslige, a u njima su viđeni remi u Stuttgartu i pobjeda domaćina u Kölnu...

S velikim ambicijama je RB Leipzig ušao u novu sezonu, ali već u prvom kolu morao se zadovoljiti samo bodom. Gostovao je kod Stuttgarta i odigrao samo 1:1.

Gosti su bili znatno opasniji protivnik, ali Stuttgart je ipak izdržao te spriječio poraz na startu.

Gosti su odlično krenuli i poveli već u osmoj minuti. Brza akcija Leipziga i odlično dodavanje iz prve Danija Olma prema Nkunkuu koji je u 16 metara i rutinski zabija za vodstvo.

U 31. minuti domaćin je stigao do poravnanja. Odličan dupli pas odigrali su Ahamada i Kalajdžić, a prvospomenuti je udarcem s ruba 16 metara izjednačio.

Kod domaćina Borna Sosa nije konkurirao zbog ozljede, a kod gostiju Joško Gvardiol ušao je u 85. minuti.

Povratnik u najviši rang, Schalke 04, poražen je u gostima kod Kölna s 3:1 što i ne čudi s obzirom da je Schalke od 35. minute igrao bez isključenog Drexlera.

Domaćin je igrača više naplatio u nastavku susreta, golovima Killiana i Kainza je poveo s 2:0, Bulter je smanjio, ali u 80. minuti, stariji brat Roberta Ljubičića, Dejan, zabija za konačnih 3:1.