Odličan start Tudora: Marseille upisao visoku pobjedu na početku sezone

Branimir Korać • nedjelja, 07.08.2022.

Iako je bilo dosta priča o nezadovoljstvu i pobuni igrača u Marseilleu, Olympique je u prvom kolu protiv Reimsa izgledao dobro i slavio je s visokih 4:1...

Prvi službeni nastup Igora Tudora kao trenera Marseillea prošao je i više nego dobro. Olympique je na svom stadionu ugostio Reims i visoko ga svladao s 4:1.

Odigrao je Marseille vrlo dobru i efikasnu utakmicu, imao je potpunu kontrolu i na kraju je bio vrlo uvjerljiv.

Imali su i gosti svojih šansi, ali Ruben Blanco, novi vratar Marseillea, bio je dobar i zaustavio je dosta pokušaja Reimsa.

Pomogli su i gosti, u 13. minuti Clauss je ubacio s desne strane, a Wout Faes je pospremio loptu u svoju mrežu kada nikog od igrača Marseillea nije bilo na toj lopti.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela odličan udarac s ruba 16 metara Nuna Tavaresa koji gađa u suprotni donji kut za 2:0.

Nastavilo se na sličan način i u drugom dijelu. U 73. minuti nakon velike gužve u 16 metara i odbijanja lopte, Luis Suarez zakucava loptu u mrežu.

Nadu gostima nakratko je vratio u 84. minuti Folarin Balogun nakon loše reakcije obrane, ali u sudačkoj nadoknadi Suarez upotpunjava debi golom iz kontre za konačnih 4:1.

Duje Ćaleta-Car nije igrao zbog kartona.