Vitoria uoči Hajduka s dva igrača manje do pobjede u Chavesu

Branimir Korać • ponedjeljak, 08.08.2022.

Nakon poraza u Splitu u trećem pretkolu Konferencijske lige, Vitoria je u prvom kolu portugalskog prvenstva gostovala kod Chavesa i upisala pobjedu 1:0...

I dok je Hajduk odmarao i imao potpuni fokus na uzvratnom dvoboju trećeg pretkola Konferencijske lige, Vitoria se nije odlučila na odgodu i odradila je svoj prvenstveni dvoboj u gostima kod Chavesa.

Vrijeme će pokazati koliko je to bio pametan potez, Vitoria je imala vrlo intenzivan meč kod Chavesa žestoku borbu koja je trajala više od 100 minuta, a okončana ke pobjedom gostiju 1:0, ali i s dva isključena igrača.

Jedini pogodak postigao je Andre Silva u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena i taj rezultat ostao je do kraja susreta.

Prvi koji je ranije morao napustiti igru bio je Alfa Semedo koji je pocrvenio u 82. minuti, a u 95. minuti drugi žuti dobio je Matheus Indio Salgueiro.

Vitoria je nastupila u sastavu: Varela - Miguel Maga, Fonseca Amaro, Mikel Villanueva, Helder Sa - Tiago Silva (86. Salgueiro), Ibrahima Bamba (55. Semedo) - Ruben Lameiras, Andre Almeida (74. Daniel Silva), Jota II (74. Luz) - Andre Silva (74. Anderson).