Novak u turskoj Superligi na pogon Hrvata skoro do pobjede u gostima kod Fenerbahčea

Branimir Korać • ponedjeljak, 08.08.2022.

U prvom kolu turskog prvenstva očekivala se pobjeda Fenerbahčea protiv Umraniyespora, međutim tek u sudačkoj nadoknadi Fener je uopće spasio bod. Dva pogotka za goste postigli su hrvatski internacionalci...

Dva puta Fenerbahče je vodio, imao prednost na poluvremenu, ali u drugom dijelu Umraniyespoor je uspio doći do preokreta i imati prednost sve do sudačke nadoknade.

U redovima gostiju nastupili su i hrvatski internacionalci Tomislav Glumac i Antonio Mršić i obojica su bili među strijelcima.

Fenerbahče je u prvom dijelu vodio 2:1 golovima Ennera Valencije, prvi je zabio iz kaznenog udarca nakon igranja rukom u 16 metara, a drugi je zabio u završnici poluvremena.

Između ta dva njegova gola gosti su došli do poravnanja, Ermir Lenjani je ubacio, a Glumac je glavom poslao loptu u mrežu.

U drugom dijelu Fenerbahče nije uspio doći do povećanja prednosti i stigla je kazna.

U 67. minuti Valentin Gheorghe je izjednačio da bi tri minute kasnije dosušen kazneni udarac za goste. Loptu je uzeo Mršić i vrlo smireno je poslao u mrežu.

To vodstvo 3:2 Umraniyespor je držao sve do 92. minute kada Mergim Berisha zabija za 3:3 i spašava domaćina od poraza.

Glumac je odradio cijelu utakmicu, a Mršić je bio na travnjaku do 79. minute.