Zoran Zekić uoči Rijeke testirao momčad u Nedelišću

Sportnet • srijeda, 10.08.2022.

Tri dana nakon remija protiv Šibenika nogometaši Slaven Belupa gostovali su u susjednom Međimurju i kod tamošnjeg županijskog premierligaša ostvarili pobjedu 0:4.

Trener Slaven Belupa Zoran Zekić odlučio je uoči gostovanja na Rujevici provjeriti stanje svoje momčadi u prijateljskom susretu protiv Nedelišća kojeg vodi Danijel Jagec. Nekadašnji trećeligaš iz istoimenog mjesta aktualni je prvak 1. međimurske nogometne lige i pobjednik Međimurskog nogometnog kupa.

Zekić je u Nedelišću pružio priliku igračima koji su imali manju ili nisu uopće imali minutažu u dosadašnjem tijeku prvenstva SuperSport HNL-a. U prvom poluvremenu pogodaka nije bilo, dok je u završnici dvoboja domaćin ostao bez snage, što su Koprivničanci znali iskoristiti.

Slika 1 od 1.

Slaven Belupo probio je obranu Nedelišća u 54. minuti pogotkom Marka Žuljevića za 0:1, a nakon silnih izmjena domaćin pada u posljednjih desetak minuta. Golovima Talysa Oliveire, Mihaila Caimacova i Ante Crnca momčad iz Koprivnice u konačnici slavi uvjerljivu pobjedu 0:4.

Pred Zekićevom momčadi sada je gostovanje u Rijeci, a oba kluba ne uspijevaju pronaći recept za pobjedu još od prvog kola. S druge strane, u Nedelišću s nestrpljenjem iščekuju skori početak prvenstva u Međimurskoj Premier nogometnoj ligi, ali i nastup u pretkolu SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa u kojem su u "derbiju sjevera" domaćini varaždinskom Varteksu.