Vodeni sportovi

Alberto Razzetti prvi do zlatnog odličja na Europskom prvenstvu u plivanju u Rimu

Branimir Korać, HINA • četvrtak, 11.08.2022.

Prvog dana Europskog prvenstva u plivanju u Rimu podijeljena su tri kompleta medalja, a zlata su otputovala u Italiju, Mađarsku i Nizozemsku.

Jedino pojedinačno zlato u četvrtak osvojio je 23-godišnji Talijan Alberto Razzetti na 400 metara mješovito, on je iskoristio nedolazak Francuza Leona Marchanda, koji je prošloga mjeseca osvojio svjetske naslove na 200 i 400 mješovito u Budimpešti, te slavio s vremenom 4:10.60 minuta.

Drugo mjesto zauzeo je mađarski veteran, 34-godišnji David Verraszto, koji je ranije tijekom karijere osvojio tri europska zlata u ovoj disciplini, sa 4:12.58, dok je do bronce stigao još jedan Talijan Pier Andrea Matteazzi sa 4:13.29.

U utrci muških štafeta na 4x200 metara mješovito najbolja je bila Mađarska zahvaljujući odličnom Kristofu Milaku u posljedjoj izmjeni.

Mađari su na cilj stigli s vremenom 7:05.38 minuta, 87 stotinki ispred srebrnih Talijana, odnosno 1.59 sekundi ispred brončanih Francuza.

Kod plivačica zlato u štafeti na 4x200m mješovito osvojile su Nizozemke sa 7:54.07 ispred srebrnih Britanki sa 7:54.73 i brončanih Mađarica sa 7:55.73.