Nantes 1:1 Lille
Lille

Lille privremeno na vrhu ljestvice, Nantes krenuo remijima

Mihaela Bradovski • petak, 12.08.2022.

U prvom susretu drugog kola francuskog prvenstva Nantes je ugostio Lille, a susret je okončan remijem 1:1...

Zanimljiv dvoboj odigrali su na početku drugog kola u Nantesu istoimeni domaćin i Lille. Gosti su imali inicijativu najvećim dijelom susreta, ali i domaćin je bio opasan.

Nakon remija u prvom kolu, Nantes je i u ovom susretu došao do remija dok Lille nije uspio povezati dvije pobjede, ali svejedno je zasjeo na vrh ljestvice.

Sredinom prvog dijela Nantes je pokazao kako može biti jako neugodan protivnik, Moses Simon je zaprijetio nakon sjajnog okreta i udarca iskosa s 14 metara, ali lopta je pogodila suprotnu vratnicu.

Tri minute kasnije Nantes dolazi do vodstva. Girotto je nakon kornera poslao loptu pred gol gdje je Simon zakucava u mrežu.

U 34. minuti Jonathan Bamba je odlično pucao glavom, međutim vratar domaćina sjajno brani na gol liniji.

U drugom dijelu Benjamin Andre odličnim udarcem glavom poslao je loptu u gredu da bi mu nekoliko minuta nakon toga Lafont sjajno obranio.

U 76. minuti spasa nije bilo. Ismaily je nakon odličnog duplog pasa ušao u 16 metara i smireno pogodio za 1:1.