Vodeni sportovi

Sestre Jurković pete u Europi u dvojcu bez kormilara: 'Ispalo je kako smo planirale'

Sportnet, Branimir Korać • subota, 13.08.2022.

Osim braće Sinković koji su danas imali posla u polufinalu Europskog prvenstva, nastupile su i sestre Jurković, ali one u A finalu gdje su zauzele peto mjesto...

Sestre Ivana i Josipa Jurković zauzele su izvrsno peto mjesto u A finalu Europskog prvenstva u Münchenu u konkurenciji dvojaca bez kormilara.

U cilj su ušle s vremenom 7:48.96 ostavivši iza sebe svoje konkurentice još iz mlađih dana, Grkinje Evangeliu Fragkou i Christinu Ioannu Bourmpou koje su osvojile posljednje mjesto.

Prvo mjesto zauzele su Rumunjke Ioana Vrinceanu i Denisa Tilvescu s vremenom 7:34.41.

Ovo je sjajan uspjeh za naše veslačice koje svojim konstantnim trudom i radom idu prema tome da postanu prva ženska veslačka posada na Olimpijskim igrama u povijesti Hrvatske.

"Možemo reći da je ispalo onako kako smo planirale s tim da je prvi dio mogao biti malo bolji, ali iz svega možemo izvući pouku", rekla je Ivana Jurković.

"Kako je, tako je. Idemo sada na pripreme na Peruću, trenirati za Svjetsko prvenstvo. Mislimo da će rezultati biti još bolji, ovo je tek početak", nadodala je Josipa Jurković.