PSG uz promašeni penal i poništeni gol svejedno stigao 'baciti petardu'

HINA, Matej Kačan • nedjelja, 14.08.2022.

Dva susreta odigrana su u subotu u drugom kolu Ligue 1, a posebno efikasan bio je PSG koji je zabio čak pet pogodaka Montpellieru...

Francuski nogometni prvak PSG u susretu je drugog kola nove sezone na svom Parku prinčeva svladao Montpellier s visokih 5-2, a gosti su mogli nastradati i dosta uvjerljivije.

Gosti iz Montpelliera dobro su se držali u prvom poluvremenu do 39. minute kada su serijom pogrešaka omogućili domaćima da povedu nakon što je Kylian Mbappe ranije propustio iskoristiti penal. Gosti su izgubili loptu pred svojim šesnaestercem, a onda je još i Sacko skrenuo loptu u vlastitu mrežu za 1:0.

Samo četiri minute potom Neymar je iz kaznenog udarca povisio na 2:0, da bi Brazilac svojim drugim golom u 51. minuti riješio pitanje pobjednika. Khazri je u 58. minuti smanjio na 3:1, potom su Mbappe u 69. i Sanches u 87. zabijali za 5:1 uz još jedan poništeni gol, da bi u sudačkoj nadoknadi Tchato pogodio za konačnih 5:2.

Vodeći Paris SG ima maksimalnih šest bodova, dok je Montpellier ostao na tri.

Ranije u subotu je hrvatski reprezentativni veznjak Lovro Majer igrao do 52. minute za Rennes koji je igrao 1:1 na gostovanju kod Monaca. Monaco je od 15. minute bio s igračem manje nakon isključenja Fofane, no imao je priliku povesti, ali u 33. minuti Disasi nije iskoristio kazneni udarac.

U nastavku je prednost Rennesu osigurao Laborde u 59. minuti, ali niti s igračem više gosti nisu uspjeli obraniti vodstvo, na konačnih 1:1 poravnao je Embolo u 72. Za Rennes ovo je prvi bod u novoj sezoni, dok treći Monaco ima četiri, kao i drugi Lille.