Josip Tadić strijelac u nastavku serije pobjeda Žalgirisa

Mihaela Bradovski • nedjelja, 14.08.2022.

U 22. kolu litavskog prvenstva Žalgiris je nastavio s pobjedama, u gostima je bio bolji od Riteriaija uz pogodak Josipa Tadića...

Nakon ispadanja iz Lige prvaka porazom od Bodo/Glimta, Žalgiris je u litavskom prvenstvu gostovao kod Riteriaija i "oporavio" se visokom 5:1 pobjedom.

Žalgiris je s ova tri boda zasjeo na vrh ljestvice s istim brojem bodova kao i drugoplasirani Hegelmann, ali s čak četiri utakmice manje.

Riteriai je na četvrtom mjestu i ju ovaj susret krenuo je pogotkom Dolznikova već u prvoj minuti, ali gosti su do poluvremena došli do preokreta.

Prvo je u šestoj minuti autogol postigao Malzinskas, a u 38. minuti Renan Oliveira pogodio je za 2:1. U međuvremenu igru je napustio zbog ozljede Petar Mamić.

U drugom dijelu Žalgiris je potvrdio kvalitetu te golovima Josipa Tadića, Oliveire i Mathiasa Oyewusija stigao do visoke pobjede.