Tudor vodio u Brestu pa spašavao bod, dva gola dojučerašnjeg dinamovca

Mihaela Bradovski • nedjelja, 14.08.2022.

Okončano je drugo kolo Ligue 1, a u zadnjem susretu kola Marseille je gostovao kod Bresta i upisao remi nakon što je vodio skoro do sredine drugog dijela...

Brest se još jednom pokazao kao iznimno neugodna domaćinska ekipa i Marseille je uz dosta muke stigao do boda.

Završilo je 1:1, a lako je mogao i domaćin do punog plijena da je bilo malo više koncentracije u završnici.

Prvo poluvrijeme Marseille je iskontrolirao, nije dopustio Brestu da nametne svoj ritam te je i vodio golom Nuna Tavaresa od 38. minute.

Međutim drugo poluvrijeme ponudilo je posve drugačiju sliku. Brest je zaigrao puno bolje i s puno više rizika te je u 61. minuti došao i do poravnanja, a strijelac je bio Pierre Lees-Melou.

Nakon toga nizale su se prilike pred golom Marseillea, ali lopta nije htjela u mrežu i ostalo je 1:1 čime Tudor može biti itekako zadovoljan.

Clermont je gubio na odmoru u Reimsu 2:0, ali za 15 minuta u drugom dijelu stigao je do poravnanja zahvaljujući dojučerašnjem igraču zagrebačkog Dinama Komnenu Andriću koji je postigao dva pogotka.

Loše je to utjecalo na domaćina i do kraja susreta Clermont dolazi do još dva gola, zabijali su Mohammed Cham i Jeremie Bela za potpuni preokret.

Valja istaknuti i kako je domaćin igrao od 47. minute bez isključenog Emmanuela Agbadoua.