Real Madrid preokretom do pobjede u Almeriji, Alaba presudio krasnim golom iz slobodnog udarca

Branimir Korać • ponedjeljak, 15.08.2022.

Branitelj naslova prvaka Španjolske, madridski Real, krenuo je pobjedom protiv Almerije nakon velike borbe 2:1...

Povratnik u La Ligu, Almeria, pošteno je namučila madridski Real koji je tek preokretom u drugom poluvremenu stigao do pobjede. Madriđani su bili bolji, ali prijetila je i Almeria i to do posljednjih sekundi.

Nije moglo bolje krenuti za domaćina koji je već u šestoj minuti stigao do pogotka. Largie Ramazani poslao je loptu u mrežu i izazvao erupciju oduševljenja na stadionu.

Real je vrlo brzo zaprijetio preko Benzeme, ali nije niti Almeria ostajala dužna i zabijena u obranu pa je i ona kreirala prilike.

Do odmora pogodaka nije bilo, na početku drugog dijela u igru je ušao i Luka Modrić, a Real je u 61. minuti stigao do poravnanja preko Lucasa Vazqueza.

U 75. minuti Modrić je izborio slobodni udarac na nekih 18 metara, taman u trenutku kada je u igru trebao ući David Alaba. Alabin prvi kontakt s loptom bio je taj slobodni udarac, a nije mogao biti bolji. Austrijanac ga je izveo, poslao loptu preko živog zida od vratnice u mrežu.