Martić ni iz druge prilike nije dugo trajala u Cincinnatiju

Matej Kačan • utorak, 16.08.2022.

Sretna gubitnica iz kvalifikacija za Cincinnati, hrvatska tenisačica Petra Martić nije iskoristila drugu šansu te je odmah ispala u prvom kolu turnira...

Premda je poražena u kvalifikacijama za WTA Cincinnati, Petra Martić ipak je kao lucky loser dobila priliku sudjelovati na glavnom turniru gdje je potrajala sve skupa sat i 20 minuta.

Prva i posljednja suparnica bila joj je Caroline Garcia, 35. na svijetu i još jedna kvalifikantica koja je najbolju hrvatsku tenisačicu svladala u dva seta.

Dobro se Petra držala u početku meča, čak ima i tri break lopte te 15:40 kod 2:2 u prvom setu, ali Francuskinja je to spasila, odmah potom napravila break i stigla do 6:3 u prvom setu.

U drugom je ipak lakše za Garciju, odmah je krenula s 2:0, spasila kod 3:2 jedinu Petrinu šansu za break pa na posljednjem servis gemu za Martić opet napravila break za 6:3 i pobjedu.

U drugom kolu će Garcia na četvrtu nositeljicu, Grkinju Mariju Sakkari.