Novi sjajan nastup Borne Ćorića i pad još jednog Španjolca!

Mihaela Bradovski • četvrtak, 18.08.2022.

Borna Ćorić izborio je prolaz u četvrtfinale turnira u Cincinnatiju. U osmini finala nadigrao je Roberta Bautistu Aguta u dva seta...

Nakon sjajnog nastupa i velike pobjede protiv Rafaela Nadala, Borna Ćorić sredio je još jednog Španjolca. Roberto Bautista Agut svladan je u dva seta.

19. igrač svijeta nije pronalazio odgovor na Borninu igru, vidljivo je da se Ćorić diže u formi i izgleda sve bolje te se bliži onoj razini igre kakvu je imao prije ozljede i dugačke pauze.

Ćorić je sjajno otvorio meč i poveo je s 4:0 u prvom setu. Bautista Agut je pritisnuo u četvrtom gemu u kojem je imao i pet break lopti, ali Borna se izvukao i zadržao prednost.

Do kraja seta obojica su bili mirni na svom početnom udarcu i zbog te rano stečene prednosti, Ćorić je uzeo prvih set sa 6:2.

I u drugom setu Borna je dosta rano stigao do breaka. Već u trećem gemu oduzeo je servis Španjolcu, samo što je nastavio jako dobro servirati i nije pružio priliku Bautisti Agutu priliku za povratak.

U završnici seta još jednom je napravio break s kojim je ujedno i zaključio meč sa 6:2, 6:3.

U četvrtfinalu Borna će igrati protiv Felixa Auger-Aliassimea ili Jannika Sinnera.