Ništa od novog trijumfa Hrvata nad Španjolcem, Alcaraz prejak za Čilića

Matej Kačan • petak, 19.08.2022.

Hrvatska ipak neće imati dva predstavnika u četvrtfinalu Cincinnatija jer je bolji od Marina Čilića u dva seta bio mladi Španjolac Carlos Alcaraz...

Nakon što je Borna Ćorić u Cincinnatiju "nanizao" Nadala i Bautista-Aguta, najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić nije uspio preko još jednog Španjolca do četvrtfinala.

Bolji od njega u dva poprilično rutinska seta bio je Carlos Alcaraz, treći nositelj i četvrti igrač svijeta. Mlada teniska zvijezda slavila je za sat i 40 minuta igre.

Dobar otpor Marin je pružio u prvom setu u koji je krenuo loše i odmah je pao u 2:0 zaostatak, ali pri tom rezultatu spašava break loptu. Kod 5:4 spasio je dvije meč lopte, napravio break i izborio trinaestu igru, ali tamo opet kreće loše.

Alcaraz radi 4:0 i dolazi do 7:4 te vodstva u setovima. Te sve silne propuštene prilike nakon povrataka kao da su slomile Marinov otpor pa Španjolac u drugom setu radi lakih 6:1 i ide u četvrtfinale gdje će na Camerona Norrieja.