Kramarić ugradio gol i asistenciju u slavlje, raspad Dortmunda u nadoknadi, Kovaču remi

Branimir Korać, Matej Kačan • subota, 20.08.2022.

Dobar dio susreta trećeg kola Bundeslige odigran je u subotu poslijepodne, a među strijelce se upisao Andrej Kramarić koji je postigao drugi pogodak za Hoffenheim na susretu...

Bayer iz Leverkusena u drugoj godini pod vodstvom Gerarda Seoanea zasad baš i ne izgleda dobro, a to potvrđuje i dvoboj protiv Hoffenheima u kojem je opet poražen s 3:0, a mogao je poraz biti i veći da jedan pogodak nije poništen zbog prethodnog prekršaja.

Već u devetoj minuti Baumgartner je zabio za vodstvo Hoffenheima što je povećalo nervozu u domaćim redovima s obzirom da Bayer očajnički treba bodove i dobar nastup nakon dva poraza u prva dva kola.

Novi problemi stigli su u 35. minuti kada je Kabak ubacio s desne strane, lopta se odbila i dobila visok luk, to je dovelo i do loše reakcije Hradeckog koji je promašio loptu, ona pada na glavu Andreja Kramarić koji podiže iz blizine na 2:0.

Embed from Getty Images

Niti pet minuta kasnije Baumgartner je nakon kontre postigao još jedan pogodak, ali on nije priznat zbog prekršaja u začetku akcije.

Treći gol za Hoffenheim ipak je stigao u 78. minuti, a opet je sudjelovao Kramarić kad je pogotku pridodao i asistenciju za Ruttera. Sedam minuta kasnije hrvatski je reprezentativac i napustio igru, a do kraja je ostalo 3:0.

Ovo za Bayer znači i očajan ulazak u sezonu i treći poraz u tri susreta, dok je Hoffenheim povezao dva slavlja nakon početnog poraza od Gladbacha.

Što se ostalih nastupa Hrvata tiče, bilježimo 71 minutu igre za Bornu Sosu za Stuttgart koji je dočekao Freiburg na Mercedes Areni, ali su gosti slavili pogotkom Grifa iz 11. minute.

Wolfsburg Nike Kovača odigrao je kod kuće 0:0 s novim prvoligašem Schalkeom koji je u nadoknadi prvog dijela propustio i iskoristiti penal preko Teroddea. U 66. Wolfsburg je zabio, ali je pogodak Guilavoguija poništen zbog zaleđa.

Josip Brekalo i Bartol Franjić ostali su na klupi, Marin Pongračić nije bio u konkurenciji za sastav i još je "na ledu".

Marco Reus kod hrvatsko-njemačkog trenera Edina Terzića proživljava "drugu mladost", a ovaj put je protiv Werdera upisao dvije asistencije. Prvo je dodao Julianu Brandtu za 1:0 u nadoknadi prvog dijela, a onda i Raphaelu Guerreiru u 77. za 2:0.

No, nije bilo dovoljno za pobjedu jer uslijedila je drama i preokret u nadoknadi. Smanjio je Buchanan u 89. minuti, a Schmidt je u trećoj minuti nadoknade pogodio za 2:2. Dvije minute kasnije kompletiran je i veliki preokret, Burke pogađa za velikih 3:2 i pobjedu Werdera.

Borussia je propustila zadržati maksimalni omjer s tri pobjede i sad je na šest bodova, dok je Bremen nakon dva remija na pet. Mainz i Augsburg igrali su u ovom terminu i Mainz je stigao do slavlja te sedmog boda pogotkom Lee-Jae Sunga u trećoj minuti nadoknade.