Druga NL: Trojac na vrhu nakon prvog kola, golijada i drama u Hrvacama

Matej Kačan • subota, 20.08.2022.

Nakon odrađenog premijernog kola novostvorene Druge NL, prvu poziciju s 3:1 pobjedama zauzeli su Osijek II, Jadran LP i Bjelovar, dok su na tri boda nakon golijade i Hrvace...

Dobro je Grobničan krenuo u susret protiv druge momčadi Osijeka u prvom kolu, ali na kraju je potpisao kapitulaciju. Dražen Pilčić pogodio je u 11., ali sve se okrenulo crvenim kartonom Ivana Rupčića iz 33.

Osijekovi mladići do kraja su naredali tri gola, dva Omerovića i jedan Ivana Verhasa u nadoknadi.

Jednakim rezultatom Bjelovar je svladao Trnje. Dominik Glavina s dva gola, u 37. i 48. te Vedran Kočiš zabijali su za pobjednike, a Luka Povoljnjak jedini na drugoj strani.

Tercet onih s 3:1 pobjedama na vrhu kompletirao je Jadran LP koji je svladao Belišće. Poveli su gosti preko Marija Bačića, okrenuli su Rodin,, Romić i Ivan Raič.

Vatreno je bilo na susretu Hrvaca i Jadran Poreča, čak tri gola pala su od 90. minute do kraja. Pobeo jee Jadran u desetoj preko Vlizla, a taj rezulzat stoji do 57. i penala kojim izjednačava Krešimir Luetić.

Vodstvo gostima vraća Bernobić pa 2:2 postavlja Josip Vučković u 80. Preokret slijedi u 90. kad zabija Jandrek, ali u nadoknadi prvo Lepinjica zabija za 3:3, da bi Vučković u trećoj minuti zabio drugi gol i veliko slavlje Hrvaca.

U subotu su još igrali i bodove dijelili Marsonia i Opatija te Zagorec i Dugo Selo, obojee s po 1:1.