Inter uvjerljivo slavio za maksimalan start, Vlašiću prvih 90 minuta u remiju bez golova

Matej Kačan • subota, 20.08.2022.

Četiri susreta odigrana su u subotu u sklopu drugog kola Serie A. Nastupila je nekolicina hrvatskih nogometaša, a pobjede su upisali Brozović i Erlić...

Nakon što su teškom mukom i u samoj završnici prvog kola svladali Lecce, nogometaši Intera ipak su imali rutinski i miran posao protiv Spezije u drugom kolu. Inter je s 3:0 slavio i zauzeo je vrh tablice.

Romelu Lukaku osjeća se odlično po povratku pa je asistirao Lautaru Martinezu u 35. za prvi gol, a drugi je u 52. zabio Hakan Calhanoglu. U 82. Correa na asistenciju Edina Džeke postavlja konačnih 3:0.

Marcelo Brozović igrao je do 85. minute, a što se Hrvata u Serie A tiče, u akciji ih je bila nekolicina.

Ivan Jurić i Nikola Vlašić remizirali su bez pogodaka protiv Tome Bašića i Lazija. Vlašić je dobio punu minutažu, dok je Bašić odradio zadnjih pola sata pa sad obje ekipe imaju po četiri boda.

Istim rezultatom odigrali su Udinese i Salernitana za koju je Domagoj Bradarić odigrao drugo poluvrijeme, dok je Martin Erlić odradio svih 90 minuta u pobjedi nad Lecceom. Minimalno slavlje donio je Domenico Berardi u 40. minuti.