Bundesliga, 3. kolo, 21.08.2022, 17:30 h
Bochum 0:7 Bayern
Bayern

Bayernova sedmica u Bochumu, Vidović asistirao Gnabryju

Branimir Korać, HINA • nedjelja, 21.08.2022.

Bayern je treće kolo Bundeslige zaključio ogromnom pobjedom 7:0 u gostima kod Bochuma gdje je svoj doprinos asistencijom kod sedmog gola dao i Gabriel Vidović...

Još jednom iznimno uvjerljivom predstavom i pobjedom od 7:0 na gostovanju u Bochumu, nogometaši Bayerna zadržali su prvo mjesto i maksimalni bodovni učinak nakon tri kola nove sezone njemačke Bundeslige.

Već u 4. minuti mrežu domaće momčadi pogodio je Leroy Sane, a u 25. minuti je svoj prvijenac u debiju za Bavarce postigao Nizozemac Matthijs de Ligt. Kingsley Coman bio je strijelac za 3:0 u 33. minuti, a Sadio Mane je u 42. minuti pogodio za 4:0 na poluvremenu. Mane je u 60. minuti realizirao kazneni udarac za 5:0. Domaći branič Gamboa je zatresao svoju mrežu u 69. minuti, a za konačnih 7:0 strijelac je bio Serge Gnabry nakon asistencije Gabriela Vidovića.

Trener aktualnih prvaka Julian Nagelsmann u ovom je dvoboju dao priliku i dvojici hrvatskih mladića. Josip Stanišić je u 62. minuti zamijenio Lucasa Hernandeza na lijevom boku Bayernove obrane, a Gabriel Vidović je u 72. minuti ušao umjesto Manea.

Bayern je jedina momčad u Bundesligi sa devet bodova nakon tri kola, uz gol-razliku 15:1. Po sedam bodova imaju Borussia Moenchengladbach, Union Berlin i Mainz. Na začelju su bez bodova Bayer Leverkusen i Bochum.

Nogometaši Eintrachta i Koelna odigrali su 1:1 pa je momčad iz Frankfurta i dalje bez pobjede u novoj sezoni.

Japanac Daichi Kamada je u 72. minuti postigao vodeći pogodak za Eintracht iz slobodnog udarca sa 17 metara, samo tri minute nakon što je ušao u igru. Tada se činilo da će aktualni pobjednici Europske lige konačno doći do prve pobjede u novoj sezoni.

Embed from Getty Images

No, planove domaćih pokvario je Jan Thielmann, kad je jednu odbijenu loptu nakon udarca iz kuta volejem sa 18 metara poslao neobranjivo u mrežu. Vratar Eintrachta Kevin Trapp bio je nemoćan.

Hrvatski reprezentativac Kristijan Jakić odigrao je cijelu utakmicu na poziciji desnog bočnog u Eintrachtovoj obrani, a u 89. minuti je njegov udarac s ruba kaznenog prostora obranio gostujući vratar Schwabe.

Koeln je nakon tri kola na osmom mjestu sa pet bodova, a Eintracht je sa dva boda na 15. poziciji.