PSG se poigravao i u Lilleu, poveo za osam sekundi i zabio čak sedam golova

Branimir Korać • nedjelja, 21.08.2022.

Ligue 1 će po svemu sudeći i ove sezone biti poligon za podizanje samopouzdanja PSG-a koji je krenuo sa 17 postignutih pogodaka u samo tri kola...

Nitko se PSG-u ne može približiti, to je bilo jasno i prije početka sezona, ali rijetki su očekivali baš ovakav ulazak u sezonu. Prosjek od skoro šest golova po susretu u prva tri kola, od toga dva susreta igrana u gostima, jedan kod Lillea.

I upravo Lille je najteže stradao, izgubio je čak 7:1, a od prvih sekundi susreta sve je krenulo nizbrdo za domaćina.

Već u osmoj sekundi utakmice PSG je stigao do vodstva, ekspresna akcija od noge do noge i pogodak Kyliana Mbappea.

Bila je to naznaka da ovo neće biti ugodna večer za Lille iako je domaćin napadao, pokušavao, imao čak deset udaraca u okvir gola, ali to je razlika. PSG je iz devet zabio sedam golova, a Lille je ostao na jednom.

Do kraja prvog poluvremena među strijelce su se još upisivali i Leo Messi, Achraf Hakimi i Neymar za ogromnih 4:0 na poluvremenu.

Embed from Getty Images

Demoralizirani domaćin u drugom dijelu primio je još tri gola, dva puta pogodio je Mbappe i jednom Neymar dok je Jonathan Bamba postigao jedini pogodak za Lille.

Novi moćni nastup PSG-a koji je projurio do tri boda. U sljedećem kolu kod kuće ga čeka dvoboj protiv Monaca.