Roma drugom minimalnom pobjedom do maksimalnog učinka, kiks Stare dame

Matej Kačan • ponedjeljak, 22.08.2022.

S dva susreta u ponedjeljak zaključeno je drugo kolo Serie A, a drugom pobjedom se društvu s maksimalnih šest bodova pridružila Roma...

Društvo s maksimalnim učinkom na vrhu nakon dva kola Serie A broji tek tri člana. Napoliju i Interu drugom se minimalnom pobjedom, ali za maksimalan broj bodova pridružila Roma.

Momčad Josea Mourinha nakon Salernitane istim je rezultatom od 1:0 svladala i novog člana Serie A, Cremonese u premijeri na svom Olimpicu.

Loše vijesti za Mourinha iz prvog dijela bez pogodaka su ozljeda Nicola Zaniola koji je morao iz igre i izbivat će s terena na mjesec dana, ali ipak je došla pobjeda.

U 65. minuti zabio je Chris Smalling koji je poslao korner Lorenza Pellegrinija u mrežu za tri boda Rome.

Priliku priključiti se društvu na vrhu imao je i Juventus koji je ipak kod Sampdorije u posljednjem dvoboju dana odigrao mirnih mreža.

Točnije, mreža se zatresla jednom u 65. minuti kad je to učinio Adrien Rabiot, ali pogodak je poništen nakon VAR provjere zbog zaleđa.

Juventus je tako s četiri boda u društvu klubova od četvrtog do devetog mjesta, dok je Sampdoria uzela prvi bod.