Premier liga, 3. kolo, 22.08.2022, 21:00 h
Manchester United 2:1 Liverpool
Liverpool

United proradio u pravo prijeme i prvom pobjedom produžio krizu Liverpoola

Matej Kačan • ponedjeljak, 22.08.2022.

Epilog najvećeg rivalstva i nove utakmice Manchester Uniteda i Liverpoola u trećem kolu Premier lige je slavlje 2:1 za United i produljenje krize Redsa...

U pravo vrijeme proradio je Manchester United Erika Ten Haga i pobjedom nad najvećim rivalom izašao je iz krize, uzeo prve bodove i produbio očajan ulazak u sezonu Liverpoola, sve to jednom 2:1 pobjedom na Old Traffordu.

United je mnogo bolje krenuo u susret, Ten Hag je promiješao momčad i odabrao je mlađe, agresivnije i trčanju sklonije igrače. Odmah se to vidjelo u agresivnosti i visokom pritisku pa je lakše United stvarao šanse.

Liverpoolu je nedostajalo povezanosti u veznoj liniji, a greške u dodavanjima odmah su kažnjavane u nekoliko dodavanja jako direktnim izlascima Uniteda i nakon takvog jednog svi misle da je lopta u golu, ali Anthony Elanga gađa stativu u 11. minuti.

Ipak je bolja igra domaćih okrunjena u 16. kad je Jadon Sancho prima loptu na nekih 12 metara, sjajnim lažnjakom vara Milnera i Alissona na golu te se namješta na drugu nogu i lako gađa nakon majstorije.

No, nakon 25. minute Liverpool je krenuo preuzimati konce igre u svoje ruke, ali do poluvremena ne daje gol. Najbolju priliku za goste složili su domaći braniči, nakon jednog kornera Bruno Fernandes na crti je napucao Martineza koji se tu slučajno našao na crti i spasio je gol.

U drugo poluvrijeme United kreće s jednom izmjenom, u igru ulazi Anthony Martial kako bi zadržao loptu i bio direktniji i odmah se to isplatilo, već u 53. minuti.

Presjekao je Francuz jednu loptu na 40 metara, iskoristio mnogo praznog prostora i gurnuo Marcusa Rashforda u šansu, a ovaj ne griješi i lako zabija iz situacije jedan na jedan.

Prošao je pogodak VAR provjeru za zaleđe i United je imao velikih 2:0, a mogao je i do trećeg gola nakon sjajne prilike Rashforda u 56. koju ipak skida vratar.

Kako je susret išao kraju, tako je logično Liverpool sve više stiskao i prijetio u potrazi za povratkom, ali su se otvarali koridori pa u 76. opet Rashford bježi, dribla trojicu, gura kroz noge i na kraju puca malo preko gola.

U 81. ipak je pao počasni gol za Liverpool, na odbijancu nakon dobrog udarca Carvalha i još bolje obrane De Gee je Mohamed Salah koji glavom pogađa.

United se do kraja branio, sjeckao je igru i onemogućavao napade Liverpoola i to se isplatilo za prvu pobjedu Ten Haga i odmah preskakanje najvećeg rivala na tablici.

United je sad 14. u društvu Aston Ville i Bournemoutha s tri boda, dok Liverpool nakon užasnog ulaska u sezonu ima dva na 16. mjestu i još traži pobjedu.