Serdarušić nije bio uspjeha kao Gojo, glatko je poražen od Francuza

Matej Kačan • srijeda, 24.08.2022.

Polovičan uspjeh hrvatskih tenisača u kvalifikacijama za US Open nakon pobjede Borne Goje ostvario je Nino Serdarušić koji je ipak protiv dosta bolje plasiranog Francuza bio bez šansi...

Francuz Corentin Moutet slovi za 11. nositelja kvalifikacija za US Open i 96 je mjesta (112. - 206.) bolje plasiran na ATP ljestvici od Nine Serdarušića pa je poraz hrvatskog tenisača očekivan.

U prvom kolu kvalifikacija za US Open Nino je praktički bio bez šansi i pao je za sat i 45 minuta u dva seta.

Rano je Serdarušić upao u rupu izgubljenim servisom za 2:1, ali odmah ga vraća za 2:2. No, još jednom Francuz radi break za 4:3 i lako do kraja servira za 6:4 i set.

U drugi set kreće se još bolje za Mouteta, odmah je otvorio s 2:0, kod 2:1 spasio je break loptu i još jednom Serdarušiću oduzeo servis za 5:2 te je nakon toga dovršio posao.