Ostali sportovi

Braća Glasnović bez finala trapa, Anton bolji od Josipa

HINA, Matej Kačan • subota, 27.08.2022.

Braća Anton i Josip Glasnović nisu uspjeli ponoviti svoje najveće domete i rezultate na EP u trapu na Cipru. Oni ni Francesco Ravalico nisu se domogli finala...

Hrvatski strijelac Anton Glasnović ispao je u polufinalu Europskog prvenstva u trapu koje se održava na Cipru, dok su njegov brat Josip Glasnović i Francesco Ravalico svoj nastup okončali u kvalifikacijama.

Anton Glasnović je nastup u završnici izborio u raspucavanju petorice strijelaca za posljednje, osmo mjesto koje je vodilo u polufinale, a jedan od suparnika u tom raspucavanju bio mu je i Ravalico.

Obojica su u prvom dijelu natjecanja imala po 119 pogodaka, a nakon raspucavanja za redoslijed od osmog do 12. mjesta Glasnović je bio najbolji, a Ravalico je zauzeo ukupno 10. poziciju.

No, u polufinalu je Glasnović pogodio 11 od prvih 15 meta te je bio prvi eliminiran. Josip Glasnović je sa 116 pogodaka završio na 30. mjestu.

Zlato je osvojio Čeh Jiri Liptak, srebro Šveđanin Rickard Levin-Andersson, dok je brončani Britanac Nathan Hales.